Délka golfových holí

Je velmi důležité zvolit správnou délku a lie golfových holí. Obecně platí, že hráčům s výškou postavy 170-185 cm a ženám s výškou postavy 160-175 cm vyhovuje standardní pánská/dámská délka holí. Na délku holí má vliv více faktorů, jako je vzdálenost zápěstí od země a švihové charakteristiky každého hráče. Proto výrazně doporučujeme se před nákupem golfových holí poradit s odborníkem nebo trenérem, ideálně absolvovat "Custom fitting", kde Vás důkladně změříme, zanalyzujeme váš švih a doporučíme vhodnou konfiguraci golfových holí.

S délkou holí také velmi úzce souvisí úhel, tzv. LIE. Tedy úhel, který svírá shaft hole se zemí. Čím vyšší je lie, tím blíže k sobě budete mít hůl, a tím kratší pořebujete shaft.

lie angle

Standartní délka holí se také může lišit mezi jednotlivými výrobci. Pro orientační určení délky holí a lie doporučejme použít níže uvedené tabulky jednotlivých výrobců golfových holí. Vzhledem k různorodostli úchopu holí a švihu jednotlivých hráčů, ale neplatí tyto údaje vždy. Všem, kteří si chtějí být svými parametry jisti, doporučujeme absolvovat "Custom fitting" u nás na golfovém simulátoru v prodejně, případně u našich partnerů nebo svých trenérů.

Výšku hráče i výšku zápěstí od země měříme v golfové obuvi!


Tabulka značky PING:

Ping golf color code chart

Ostatní výrobce připravujeme. Děkujeme za trpělivost.

Proč nakoupit u Golf pro všechny.cz?
opravdu skladem

Máme své vlastní sklady s dostupností zboží on-line.

Nadstandardní servis

Zakládáme si na nejlepším hodnocení zákazníků

Skvělé ceny

Rádi pro Vás dorovnáme cenu konkurence.

Rychlé odeslání

Skladové zboží nejpozději následujíci prac. den.