Stand bag vs. cart bag

Jaký typ bagu vybrat?

Tento výběr je čistě individuální. Je důležité si upřesnit preference a co hráč od bagu požaduje (např. hmotnost, velikost, úložný prostor, počet komor a samozřejmě vzhled). Základní dvě kategorie jsou stand bag (s nožičkami a popruhy přes záda) a cart bag (standartně využívaný na vozíku).

Stand bag

Stand bag (na záda) je univerzálnější řešení pro hráče, kteří pravidelně nosí bag na zádech. V dnešní době se vyrábí i větší verze stand bagů, které se dávají na vozík. Stand bag může využít i hráč, který využívá výhradně vozík s cart bagem, a to např. když si hráč přijede do areálu pouze zatrénovat a nechce se mu skládat vozík, aby si mohl dojít pár metrů na tréninkové plochy. Stand bag je také využíván pro cestování, kdy člověk nechce zabírat místo v autě nebo v cestovním krytu (tzv. travel cover) do letadla.

Cart bag

Cart bag, který se používá výhradně na vozíku. Bag je bez nožiček a většinou jen s jedním popruhem na jedno rameno. Když se podíváte v areálu kolem sebe, tak většina bagu jsou cart bagy, a to z důvodu, že většina hráčů dnes využívá klasické nebo elektrické vozíky a cart bag je pro vozík vhodnější.

Pencil bag

Nesmíme zapomenout na tzv. pencil bagy. Jedná se většinou o malý, velmi lehký bag, který je určen pro cestování nebo jen pro pár holí, pokud se chystáte pouze trénovat. Většinou jsou tyto malé bagy bez pevné a stabilní základy a nosí se přes rameno, nebo jako batoh, jak je to u stand bagů.


Hmotnost bagu

Hmotnost je pro většinu hráčů důležitá vlastnost, pokud nepoužívá elektrický vozík. Lehčí variantou jsou pochopitelně stand bagy, které jsou menší a lehčí, ale na druhou stranu nové materiály umožňují cart bagům snížit hmotnost až ke 2 kilogramům! Naopak mezi nejtěžší bagy patří TOURové bagy, které jsou extrémně velké a jsou využívány spíše profesionálními hráči.

Počet komor

Počet komor je o individuální preferenci, někteří hráči mají rádi ve svém bagu jasný řád, a aby každá hůl měla své místo. Tím pádem mají rádi více komorový bag, napří. 14 nebo 15 komor, kdy každá hůl má své místo. Naopak někteří golfisté, kteří tím nechtějí ztrácet čas a nepotřebují mít hole dokonale uspořádané, si vystačí s méně komorami.

Úložný prostor

Každý bag má minimálně úložný prostor na míčky, rukavičky, týčka a další menší doplňky. Zásadní rozdíl mezi stand a cart bagy je ten, že stand bagy mají hlavní velkou kapsu pouze z jedné strany, zatímco cart bag má velké kapsy na obou stranách bagu. Do úložného prostoru nejčastěji dáváme (krom výše uvedených doplňků) oblečení, jídlo, pití a tréninkové pomůcky.

Velikost bagu

Velikost bagu řešíme v situaci, kdy nemáme nafukovací kufr v autě, nebo plánujeme cestovat letadlem a chceme, aby se nám do jednoho cestovního krytu (tzv. travel cover) vlezl bag a k tomu ještě další věci nebo dokonce 2 bagy.


Nepromokavé bagy

V nabídce našeho sortimentu se objevuje stále více nepromokavých bagů. Tyto bagy doporučujeme většině golfistům, kteří hrají pravidelně, jelikož nikdy nevíte, zda vás na hřišti nepřekvapí deštivá přeháňka. Největší výhodou nepromokavých bagů je bezstarostnost během deště. Jednoduše vám stačí pouze zapnout vrchní kryt horní části bagu a můžete pokračovat ve hře. Po hře nemusíte bag sušit u radiátoru, aby vyschnul. Další výhodou je také snadné omývání bagu, např. se dá bag jednoduše umýt od špíny právě díky nepromokavého, snadno smývatelného materiálu. Tyto bagy, díky materiálu a laserem zataveným zipům, nevyblednou tak rychle, jako standardní látkové bagy. Ještě před několika lety nebyly tyto bagy tak populární, protože všechny vypadaly velmi uměle a byly až moc „pláštěnkové“ na pohled. V dnešní době se však design nepromokavých bagů nesmírně posunul. Zmínit můžeme například bag Bennington FO Premium, který vypadá krásně, by člověk neřekl, že se jedná o nepromokavý materiál.

Proč nakoupit u Golf pro všechny.cz?
opravdu skladem

Máme své vlastní sklady s dostupností zboží on-line.

Nadstandardní servis

Zakládáme si na nejlepším hodnocení zákazníků

Skvělé ceny

Rádi pro Vás dorovnáme cenu konkurence.

Rychlé odeslání

Skladové zboží nejpozději následujíci prac. den.