Manuální vs. elektrický golfový vozík

Věděli jste, že elektrický vozík pomůže ušetřit vaši energii, kterou můžete věnovat hře, a tímto se zlepší vaše skóre a soustředění především na druhé devítce, kdy již jste unavení?

Vybíráte si a váháte, který vozík je ta správná volba právě pro Vás? Před rozhodnutím si zkuste položit tyto otázky, a to vám pomůže s výběrem.


Jak kopcovité hřiště hráváte nejčastěji?

Pokud hráváte rovinaté nebo mírně zvlněné hřiště, každý elektrický vozík vám pomůže ušetřit energii. Na více kopcovitých hřištích však určitě doporučujeme vozíky vybaveny funkcí DHC (DownHill Control), kdy vozík nelze volně “posouvat”, ale kolečka jsou spojená s motory a vozík drží nastavenou rychlost i při jízdě z kopce (nerozjíždí se vlastní hmotností a nemusíte jej tedy z kopce brzdit svou silou). U vozíků Motocaddy a MGi poznáte funkci DHC také opticky dle vzorku pneumatik - hladké pneu jsou BEZ DHC, pneumatiky s hrubým vzorkem mají DHC. Značky Big Max, Justar, Jucad a Davies Caddy mají všechny DHC již integrované.

Co design a hmotnost?

Vozík se vám musí líbit! Ať již designem, tak i cenou! Líbí se vám více lehký trubkový design nebo je důležitá hlavně funkčnost na hřišti? Elegantní designově lehké trubkové konstrukce vypadají a fungují skvěle, ovšem musíte mít připraven vyšší rozpočet.

Skladnost - jaký prostor máte k dispozici v kufru auta?

Nejskladnějším vozíkem také do malých kufrů sportovních aut jsou vozíky Jucad typu Travel. Tyto lze vzít i na dovolenou do letadla spolu s vašimi holemi v cestovních krytech (travel coverech) Jucad. Podobně malým vozíkem po složení je Davies Premium. Ten je sice cenově dostupnější, nicméně váhově těžší a v porovnání s Němci pomalejší. Nejsnadnější na složení a "nejplacatější" je jednoznačně Big Max e-Lite. Ten za nás vyhrává také v praktičnosti a jednoduchosti ovládání na hřišti. U vozíků Motocaddy a MGi je potřeba počítat s vyšší hmotností vozíku a objemnějším rozměrem po složení. Ten však není nijak větší než u průměrných manuálních vozíků.

Jaké vychytávky oceníte? Přesnou pozici a měření, možnosti doplňků, praktičnost nebo dálkové ovládání?

Vychytávkami jako integrovaná GPS disponují vozíky Motocaddy M3, M5, M-Tech a M7 Remote. Oproti tomu MGi nabízí výhodnější ceny a integrovaný držák na mobil nebo GPS. U MGi je za náš obchod lépe umístěná baterie, kterou vyndáte z vozíku i ve složeném stavu.

Z dálkově ovládaných elektrických vozíků za nás nejlépe funguje MGi Navigátor. Vozíky Justar a Jucad mají v základu manuální ovládání, jsou však perfektně ergonomické a dálkové ovládání je možné za příplatek.

Výdrž baterie je dalším důležitým tématem. V dnešní době se již vozíky dodávají výhradně s lithiovými bateriemi, které nevyžadují žádnou speciální péči a vydrží roky. U většiny výrobců nabízí k vozíku jednu velikost, jen Motocaddy dělí kapacitu na Standardní a Ultra pro větší dojezd. U Big Max, Davies, JuStar i JuCad uvádí výrobce kapacitu s rezervou na 2x 18 jamek.

Co dostanete v balení a co doplnit?

Vozíky v ceně obsahují obvykle rám vozíku, kola, baterii a nabíječku. Doporučujeme k vozíku dokoupit také příslušenství jako držák na score kartu, držák na deštník, na pití nebo přepravní tašku, které jsou k dokoupení snad u všech značek samostatně.

Vozíky dalších značek jako Kiffe, TiCad, PowaCaddy, PG PowerGolf, Steward Golf a další jsme testovali, nicméně nenašli jsme u nich žádné výhody, které by nás motivovaly tyto méně zastoupené značky zařadit do našeho sortimentu. Naopak menší zastoupení na trhu a nejistota servisního zázemí nás drží u ověřených značek zařazených v našem sortimentu.

Na vozíky zakoupené u nás samozřejmě poskytujeme jak záruční, tak pozáruční servis. Snažíme se ceny udržovat na těch nejnižších úrovních a držíme garanci nejlepší ceny mezi spolehlivými prodejci. V případě, že najdete stejný produkt jinde levněji, ozvěte se a zkusíme vám vyjít vstříc!


Budeme rádi, když si pro nákup vyberete naši prodejnu a přejeme hezkou hru!

Tým Golf Brothers

Proč nakoupit u Golf pro všechny.cz?
opravdu skladem

Máme své vlastní sklady s dostupností zboží on-line.

Nadstandardní servis

Zakládáme si na nejlepším hodnocení zákazníků

Skvělé ceny

Rádi pro Vás dorovnáme cenu konkurence.

Rychlé odeslání

Skladové zboží nejpozději následujíci prac. den.